מקשב

מכון פסיכולוגי לאבחונים ולטיפול בהפרעות

קשב וריכוז והפרעות התפתחותיות נוספות

באמצעות נוירופידבק וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי.

ממוקם בעיר מודיעין - מכבים - רעות

תיאום טלפוני - ימים א-ה 15-16 ובנוסף בימים ראשון ושני בין 10 ל- 11בבוקר.


08-6441470

לבירור פרטים וקביעת פגישת יעוץ ראשונית, צרו קשר טלפוני או במייל :

בקליניקה מתבצעים אבחונים וטיפולים בהפרעות קשב וריכוז (ADHD לסוגיו), לקויות למידה, ועוד.    הטיפול מתבצע בשיטה מבוססת טכנולוגיה מתקדמת הנקראת נוירופידבק וטיפול CBT.

מקשב © 2013. כל הזכויות שמורות | לקבלת היתר לשימוש בתכני מחקרים המופיעים באתר, למטרות לימוד בלבד, יש לפנות למייל למעלה | כל העתקה ו/או שימוש לצורך מסחרי או שלא למטרות לימודיות, אסורים בהחלט.

avi@mikshav.co.il

מקשב | אבי רבינוביץ', פסיכולוג חינוכי מומחה

אבי רבינוביץ’  -  פסיכולוג חינוכי מומחה

אבחונים פסיכולוגיים, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) ונוירופידבק


על סוגי נוירופידבק ויתרון טיפול המבוסס על בדיקת QEEG

למרות היעילות המוכחת של טיפולי נוירופידבק, יש להבחין בין מספר צורות ואופני טיפול הנפוצים בשטח, הנבדלים ביעילותם, בסוגי ההפרעות שניתן לטפל בכל אחת מהשיטות ובמשאבים הנדרשים:


1- טיפול המבוסס סימפטומים בלבד שמתאר המטופל: טיפול כזה יכול להיות לעיתים יעיל, אך בהיותו מבוסס רק על תלונות המטופל, או במקרה הטוב יותר על שאלונים- שיעור ההצלחה בו נמוך יותר.


2- טיפול המבוסס פרוטוקולים ידועים: בשיטה זו המטפל בוחר לטפל בפרוטוקול מסוים, אשר ידוע מהספרות המחקרית כטיפול הנפוץ ביותר להפרעה. לדוגמא המטפל יבחר בהעלאת גלי בטא או SMR , והורדת משרעת גלי התטא, למטופל שידוע כסובל מהפרעת קשב וריכוז.

שיטה זו נפוצה ביותר בשטח, בעיקר בשל יתרון פשטותה היחסית והעובדה שהיא אינה מחייבת רכישת ציוד יקר מהסוג המאפשר בדיקת EEG  מלאה, כל שכן כזה המאפשר ניתוח סטטיסטי מדויק של הגלים המוחיים. בשל כך לרוב נעשה בה שימוש לטיפול בהפרעות קשב וריכוז בלבד שכן בהפרעות אחרות הדפוס המוחי הנצפה הוא רב-גוני ומורכב יותר- ועל כן לא מאפשר להצביע על פרוטוקול טיפול מסוים שיהיה אפקטיבי. מאחר והשיטה נעדרת בדיקת הדמיה מוחית מקדימה, היא מבוססת על פרוטוקולים שעובדים (במקרה הטוב) לרוב, אבל לא על כל מטופל. פרוטוקול הטיפול לא מותאם ספציפית לפי התמונה המוחית, ולכן אחוז ההצלחות בטיפול נמוך יותר מאשר טיפול נוירופידבק מבוסס QEEG.


3- נוירופידבק מבוסס QEEG: השיטה המדויקת, הנכונה ביותר והיעילה ביותר- שכן היא היחידה המאפשרת זיהוי התמונה המוחית האופיינית להפרעה בבדיקת הדמיה מקדימה לטיפול, ובחינתה לאור הסימפטומים שמתאר המטופל. באופן זה מתאפשרת התווית פרוטוקול הטיפול המתאים ביותר למצבו הספציפי של אותו מטופל, וכן מתאפשר גם מעקב מדויק על התקדמות הטיפול- עם ביצוע הדמיות נוספות. נוירופידבק מבוסס QEEG  מאפשר לטפל במגוון רחב של הפרעות, גם כאלה המראים דפוס מוחי מורכב ורב-גוני כגון אוטיזם לסוגיו, OCD, ועוד. במכון מקשב נעשה שימוש בטיפולי נוירופידבק מבוססי QEEG


על בדיקת ה-QEEG ניתן לקרוא כאן:

מבט על

שיטות טיפול מוחיות


תאי המוח- הנוירונים, מקיימים ביניהם תקשורת בשימוש בשתי צורות: כימית וחשמלית, אשר כרוכות זו בזו, כאשר בתוך תא הנוירון צורת ההעברה היא חשמלית ובין נוירון אחד למשנהו לרוב העברת הסיגנל נעשית באמצעות חומרים כימיים מיוחדים אשר נקראים נוירוטרנסמיטורים.

כפועל יוצא מכך, ניתן להשפיע באמצעים חיצוניים על אופן הפעולה המוחי בשתי דרכים עיקריות- על ידי התערבות ברמה של החומרים הנוירוטרנסמיטורים המצויים במוח, או על ידי התערבות באופן הפעולה החשמלי שבו.

טיפול
מבוסס
הדמיה
נוירותרפיה
בדיקת QEEG