מקשב

מכון פסיכולוגי לאבחונים ולטיפול בהפרעות

קשב וריכוז והפרעות התפתחותיות נוספות

באמצעות נוירופידבק וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי.

ממוקם בעיר מודיעין - מכבים - רעות

תיאום טלפוני - ימים א-ה 15-16 ובנוסף בימים ראשון ושני בין 10 ל- 11בבוקר.


08-6441470

לבירור פרטים וקביעת פגישת יעוץ ראשונית, צרו קשר טלפוני או במייל :

בקליניקה מתבצעים אבחונים וטיפולים בהפרעות קשב וריכוז (ADHD לסוגיו), לקויות למידה, ועוד.    הטיפול מתבצע בשיטה מבוססת טכנולוגיה מתקדמת הנקראת נוירופידבק וטיפול CBT.

מקשב © 2013. כל הזכויות שמורות | לקבלת היתר לשימוש בתכני מחקרים המופיעים באתר, למטרות לימוד בלבד, יש לפנות למייל למעלה | כל העתקה ו/או שימוש לצורך מסחרי או שלא למטרות לימודיות, אסורים בהחלט.

avi@mikshav.co.il

מקשב | אבי רבינוביץ', פסיכולוג חינוכי מומחה

אבי רבינוביץ’  -  פסיכולוג חינוכי מומחה

אבחונים פסיכולוגיים, טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT) ונוירופידבק


מהו מבדק ה- MOXO?

מבדק ה MOXO-הינו מבחן ממוחשב המסייע באבחון קשב וריכוז. המוקסו מעניק מידע מדיד בעל תקפות מדעית, הן בתהליך של אבחון קשב וריכוז והן במעקב במשך תהליך הטיפול.


המבדק פותח בישראל ולו מספר יתרונות ייחודיים:יתרונות מבחן המוקסו לעומת מבחן הטובה (TOVA):במכון מקשב נעשה שימוש במבדקי המוקסו במצבים הבאים:במכון מקשב קודמת למבדק הממוחשב שיחה עם ההורים והילד, וכן תצפית קלינית קצרה במהלך הפגישה כולה (כ-45 דקות). בסיום יועבר דוח מפורט של התוצאות וההתרשמות מהתצפית, וכן ינתן הסבר להורים לגבי הממצאים וההמלצות.

חשוב להדגיש שהמבדק כשלעצמו משמש ככלי עזר במהלך ההערכה הקלינית של תפקודי קשב וריכוז. אין בכדי תוצאות המבדק כשלעצמן, בכדי להעיד, או לשלול קיומה של הפרעת קשב וריכוז- לשם כך יש לשלב ממצאים נוספים באבחון. בסיום המבדק ותוצאותיו, מומלץ לפנות לרופא מומחה לשם המשך ההערכה, ועל מנת לברר את הצורך במתן טיפול תרופתי ושלילת תחלואה נלווית.


מבדק ה - MOXO מבודד ומודד מדדי קשב, ומספק מידע של פרופיל קשבי בצורה אובייקטיבית וכמותית.

מדדי הקשב הנמדדים במבדק ה:MOXO-
קשב, היפראקטיביות, אימפולסיביות, ותזמון (בהתאם להגדרות מדריך ה- DSM – IV)

המדדים השונים מתוארים כמותית ביחס לנורמה של גיל הנבדק ומגדרו.

כל מדד מתואר בסביבות שונות המשתנות בקיום מסיחים שונים- שמיעתיים או ויזואליים, ובהעדר מסיחים. תוצאת המבדק מתוארת במדויק כתמונה של פרופיל קשב אישי.

לפי מחקרים, המבדק מזהה בוודאות של 90% את קיומה של הפרעת קשב וריכוז, ובנוסף יכול לזהות בשיעור קרוב לכך נכונה מי אינו סובל מהפרעת קשב וריכוז.

על מבדק המוקסו ניתן להרחיב ולקרוא באתר החברה המפתחת (נוירוטק) כאן:

http://moxo-adhdtest.co.il/


שלבי ביצוע בדיקת

MOXO ושילובה באבחון כולל


המבדק נערך כאשר הילד ישוב מול מסך מחשב, אשר בו מופיעים לסירוגין גירויים שונים, כאשר הוא אמור להיות קשוב לגירוי מטרה מסוים, ותוך כדי כך להתעלם מגירויים מסיחים שונים אשר יופיעו על המסך וצלילים ורעשים מסיחים.

המבדק אורך כ- 20 דקות ופענוח התוצאות כיממה.


כאשר מבדק המוקסו משולב בבדיקה ישירה של מדדים מוחיים, כפי שנמדדים ע"י בדיקת QEEG, ובנוסף נאספים שאלונים ספציפיים לנושא קשב וריכוז, וכן מבוצעים עוד מספר מבחנים דידקטיים הממוקדים בנושא קשב וריכוז-  מתקבלת תמונה אבחונית אינטגרטיבית ומקיפה ביותר בנושא קשב וריכוז, שכן היא מתוקפת באמצעות מספר בדיקות השונות לחלוטין האחת מרעותה, כאשר המשותף לכולן היא רגישות רבה להפרעות קשב וריכוז (הדמיה מוחית לפי EEG, מבחן ממוחשב, מבחני נייר ועפרון ושאלוני דווח הורים/מורים או שאלון דווח עצמי).

מבחן ממוחשב לקשב וריכוז
מבדק ה- MOXO

בתמונה משמאל:

דוגמת פרופיל תפקודי קשב כפי שהופק על ידי התוכנה הממוחשבת של מבדק המוקסו.


הפרופיל מראה האם קיים תפקוד לקוי באחד או יותר מהמדדים שבוחן המבדק, ובנוסף  נותן ערך מספרי מדויק, בהשוואה לנורמת גיל ומגדר, המשמש להערכת חומרת הליקוי באותו המדד.


המדדים שבודק מבחן המוקסו, מקבילים למדריך ה- DSM 4, וכוללים: קשב, תזמון (מדד לאיטיות בתגובות), אימפולסיביות, והיפראקטיביות.

המבדק מאפשר הבחנה בנפרד בין מרכיב האימפולסיביות לבין מרכיב ההיפראקטיביות- אשר מבחינת ה- DSM הם במקשה אחת.

באופן זה, מאפשר המבדק אבחנה בין תתי סוגים שונים של הפרעת קשב.

צרו קשר